TV Nova:

Reynolds KORANTENG, moderátor
Na víkendovém volebním sněmu hnutí ANO by se mohl rozhodnout o osudu ministrů, pod kterými se údajně houpe křeslo. 

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a šéf resortu školství Robert Plaga si stojí za svými výsledky. Ministr dopravy Dan Ťok nechce případné změny komentovat. 

Reynolds KORANTENG, moderátor
Jednoho z těchto ministrů by mohl nahradit bývalý primátor Brna za hnutí ANO Petr Vokřál. 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Vládu by podle spekulací v politických kuloárech mohli opustit 3 ministři. 2 z nich se ale nastěhování rozhodně nepřipravují. 
Klára Dostálová. Ministryně pro místní rozvoj by o křeslo v kabinetu mohlo připravit policejní vyšetřování údajně podezřelých zakázek státní agentury CzechTourism. Agentura měla pod vedením Dostálové údajně nehospodárně nakupovat prostor v médiích. 

Klára DOSTÁLOVÁ, ministryně pro místní rozvoj /nestr. za ANO/
Věřím v to, že se to všechno vysvětlí a já za sebe samozřejmě opravdu necítím žádnou vinu. Nejsem si vědomi žádného pochybení. 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Půjčky na bydlení pro mladé do 36 let, nebo zrychlení stavebního řízení. Podle Dostálové by se mělo hledět především na to, co a kolik udělali. 

Klára DOSTÁLOVÁ, ministryně pro místní rozvoj /nestr. za ANO/
Já si myslím, že za roční působení se asi na ministerstvu nemáme ten za co stydět. 

Martin KUPKA, poslanec /ODS/
Paní ministryni se nedá upřít to, že je pracovitá. Na druhou stranu policejní vyšetřování v minulosti bez ohledu na to, jak vlastně dopadne, bylo důvodem k tomu, že ministři odcházeli. 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Robert Plaga. Šéf resortu školství se na konec ve funkci nechystá. Velkou podporu cítí od odborné veřejnosti. 

redaktor /citace: Robert PLAGA, ministr školství /ANO/
„Samozřejmě, že každý ministr musí počítat s tím, že může být vyměněn. I když chápu, že je to mediálně vděčné téma, tak žádné reálné výhrady k fungování resortu nevnímám.“ 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Do Plagy se obouvá jeho stranický kolega a možný náhradník Petr Vokřál. Tomu schází transparentnost při rozdělování dotací. Naopak opozice se do ostré kritiky nepouští. 

Lukáš BARTOŇ, poslanec /Piráti/
Ačkoliv mám výhrady k některým věcem co Ministerstvo školství v současnosti dělá, tak pan ministr Plaga je jeden z nejlepších ministrů za posledních 5 let. 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Dan Ťok. Nejdéle sloužící ministr dopravy měl podle informací televize Nova podat rezignaci. Premiér ji zatím údajně nepřijal. Ani jeden z politiků to nechce komentovat. Komunisté odchodem Ťoka podmiňují pokračování podpory vlády. 

redaktor /citace: Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu /KSČM/
„Od počátku tohoto volebního období jsme pochybovali o tom, že pan ministr Ťok zvládne všechny ty výzvy. Ukázalo se, že jsme měli pravdu.“ 

Jaroslav BROUSIL, redaktor
Čtvrtým ohroženým by mohl být ministra zahraničí Tomáš Petříček. I na jeho odchod tlačí komunisté. Podle posledních slov Andreje Babiše, ale v plánu žádná taková změna není. Jaroslav Brousil, televize Nova.