Narodil jsem se 30. 1. 1981.

Jsem předsedou krajského sdružení Plzeňský kraj.

Povoláním jsem strojař, výzkumník. Vedl jsem Zkušebnu provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě jsem působil již od roku 2008, kdy jsem začal učit na Katedře konstruování strojů. Zasloužil jsem se o inovaci výuky v oboru konstruování strojů včetně jeho znalostní teoretické, metodické a počítačové podpory.

V letech 2011-2013 jsem byl externím konstruktérem pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy jsem se zabýval mimo jiné konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny. V letech 2005 až 2012 jsem absolvoval doktorské studium na Fakultě strojní – Katedře konstruování strojů Západočeské univerzity, kde jsem v roce 2012 získal doktorát v oboru Stavba strojů a zařízení svou dizertační prací „Znalostní podpora pro návrh systému aktivního magnetického ložiska“.

Od ledna až do června 2008 jsem absolvoval semestrální studijní stáž v rámci projektu Erasmus na Manchester metropolitan university, kde jsem se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Přednášel jsem tam na téma výpočtu magnetických ložisek. Inženýrský titul jsem získal v roce 2005 v oboru Stavba výrobních strojů a zařízení; se zaměřením na moderní konstrukční pomůcky, CAD systémy a MKP výpočty. Od června až do září 2003 jsem pobýval a pracoval ve Spojených státech.

Pirátská stranaOd roku 2012 jsem členem Pirátů. Kandidoval jsemv komunálních volbách v roce 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 (lídr kandidátky) a města Plzeň, a to za subjekt s názvem ”Společně za Plzeň-koalice Plzeňské aliance, Piráti, Změna, STAN a SZ”. Ani v jednom případě jsem však neuspěl.

V krajských volbách v roce 2016 jsem kandidoval za Piráty do Zastupitelstva Plzeňského kraje, a to z pozice lídra, ale opět neúspěšně. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 jsem kandidoval za Piráty v Plzeňském kraji, ale do Sněmovny jsem se nedostal. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 jsem byl lídrem Pirátů v Plzeňském kraji. Získal jsem 2 366 preferenčních hlasů a byl jsem zvolen poslancem.

V Poslanecké sněmovně jsem členem Mandátového a imunitního výboru, a dále členem a zároveň místopředsedou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.