Seznam.tv:

Pavel CYPRICH, moderátora
Budou si moci dát vodáci dvě, nebo tři piva, aniž by dostali pokutu? Poslanci projednali novelu zákona o vnitrozemské plavbě. A ještě předtím, než budou zákon schvalovat, chtějí povolený limit alkoholu upravit. Návrhy jsou tři. Zatímco poslanec hnutí ANO, Milan Feranec navrhuje tolerovat limit půl promile, Piráti chtějí být ještě benevolentnější. Podle nich by mohlo být povoleno i 0,8 nebo až 1 promile alkoholu v krvi. To odpovídá zhruba třem půllitrům piva. 

Lukáš BARTOŇ, poslanec /Piráti/
Já jsem spíše zastáncem toho, aby bylo co nejvíce umožněno vodákům požívat alkohol, respektive aby to bylo co nejméně omezováno a proto jsem podal i pozměňovací návrhy k pozměňovacímu návrhu kolegy Ferance, aby se sněmovna rozhodla svým hlasováním o tom, jaké číslo, jaka promile bude v zákoně povolena. 

Pavel CYPRICH, moderátora
A pojďme se podívat jak je to vlastně s tolerancí alkoholu na vodě v Česku teď. Češi mají alkohol na vodě poměrně rádi. Pivo, víno, nebo něco tvrdšího si dá až 80% vodáků. Když už někam na vodu vyjede. A to i přesto, že můžou dostat až 100 000 pokutu. Zjišťovali jsme také, jaká je tolerance alkoholu na vodě v zahraničí. Spojili jsme se s některými agenturami, které pořádají zájezdy za vodou do Rakouska, Slovinska, nebo Itálie. A podle zkušeností těchto pořadatelů se uvádí, že Češi alkohol v zahraničí na vodě nepijí, protože tam je také nulová tolerance alkoholu. A to hlavně právě kvůli vysokým pokutám.