novinky.cz, 6. 3. 2018

V pondělí 5. března v 19 hodin se na plzeňském náměstí sešlo zhruba 1 500 lidí, aby vyjádřilo svoji nespokojenost se jmenováním komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, nechvalně proslulého svým chováním při sametové revoluci, šéfem komise pro kontrolu GIBS. 

Dnes 7:17Ani chladné počasí neodradilo Plzeňany, aby přišli vyjádřit svůj názor. Sešli se s transparenty „u Andělíčka“ na náměstí Republiky. Demonstranti se začali scházet již zhruba půl hodiny před akcí. Organizátoři jim dali k podpisu petice „Braňme média veřejné služby!“ a „NE Zdeňku Ondráčkovi do čela komise pro GIBS“. 
Petice se podepisovala po celou dobu vystoupení řečníků – a ještě i po ukončení akce. U mikrofonu se postupně vystřídalo několik řečníků. Lidé různých profesí i z různých politických stran: Vilém Kuntscher (chirurg), Robert Elva Frouz (učitel), Martin Baxa (ODS, poslanec), Ondřej Ženíšek (TOP09, zastupitel města Plzně), Lukáš Bartoň (Pirátiposlanec), Aleš Hess(ČSSD, zastupitel Plzně 3), Vladimír Líbal (chartista, výtvarník), Lumír Aschenbrenner (ODS, senátor), Marcel Hájek (studentský vůdce z roku 1989, lékař), Aleš Ogoun (ak.malíř, grafik samizdatu z rok 1989), kteří za potlesku přítomných vyjádřili svůj nesouhlasný postoj se současnou politickou situací, zejména se jmenováním komunistického poslance do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), ale i s premiérem Andrejem Babišem.
Mnoho demonstrantů přišlo s různými hesly nebo s českými vlajkami. Celá akce proběhla v klidném a přátelském duchu a skončila kolem půl deváté zpěvem národní hymny. 
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.