Pirátská strana

15. 2. 2018, eurozpravy.cz

Praha – Podle europoslance a člena TOP 09 Luďka Niedermayera je ošemetné označovat české Piráty za zachránce. Ve svém programu totiž prosazují přímou demokracii, podobně jako hnutí Svoboda a přímá demokracie, které volá po referendu o vystoupení z Evropské unie či NATO. 

Bývalý viceguvernér České národní banky a europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) na svém facebookovém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém se zamýšlí nad skutečnou úlohou Pirátskéstrany v české politice. „Piráti explicitně referendum o otázkách, jako je členství v EU a NATO,“prosazují“,“ došel k závěru Niedermayer po přečtení programu Pirátů, kteří v loňských volbách do Poslanecké sněmovny skončili na třetím místě. 
Herec Mádl se krutě vysmál Okamurovi: To je král, kopy hnoje v hlavě, zdravím voliče SPD 
Referendum tříští Sněmovnu. Strany neví, jak má vypadat 
ANO míří k restauraci pozdního socialismu. O všem rozhoduje premiér, který ignoruje ministry, opřel se do hnutí Benda 
Europoslanec s nadsázkou uvedl, že to zní jako „Okamurův sen“. Podle programu Pirátů by týden začínal v pondělí „zastávkou v hlasovací místnosti, kde budeme v duchu nové, lepší, Pirátské demokracie hlasovat v dalším referendu“, myslí si Niedermayer. „Tvrzení, že Piráti něco zachraňují, je tedy vtip. Oč méně dobrý, o to více nebezpečný. Je to lež (toto tvrzení, nebo program). Další z těch, které zní hezky a hodně lidí na ně skočí. A těch je tu dost,“ upozorňuje Luděk Niedermayer. 
Pro server EuroZprávy.cz se k tomuto tvrzení vyjádřil člen Pirátů a poslanec Lukáš Bartoň. „Piráti mají dlouhodobě v programu prvky přímé demokracie, mezi která patří referenda obecně. V programu nemáme nic o vyvolání referend k vystupování z mezinárodních organizací. Pirátijsou proti vystoupení z EU a z NATO!“ uvedl člen sněmovního mandátového a imunitního výboru Bartoň.