23. 5. 2018, ČT1

Tereza KRUČINSKÁ, moderátorka 
——————– 
Studenti vysokých škol budou zřejmě moct dostudovat programy, do kterých nastoupili i v případě, že na ně univerzity nestihly získat akreditaci. Na dnešním jednání s tím souhlasila vláda v demisi. Schválila i povinné vybavení lodí na vnitrozemských plavbách, zařízením pro sledování pohybu. Kabinet ale naopak nepodpořil návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo dalších omamných látek. 

Dan ŤOK, ministr dopravy v demisi /nestr. za ANO/ 
——————– 
Tam, kde provázíme, řekl bych, ten, tu nulovou toleranci pro alkohol v dopravě, tak si myslím, že to je špatně a musím říct, že se ukazovalo a občas se ukazuje, že opilí vodáci prostě dělají na té, na té vodě problém, takže já jsem proti tomu. 

Lukáš BARTOŇposlanec /Piráti
——————– 
Ačkoliv je stanovisko vlády negativní, tak pan premiér na tiskové konferenci uznal nutnost dekriminalizace tohoto úplně standardní chování vodáků, kteří si chtějí dát nějaké to pivko na vodě. Já stále budu hledat podporu pro náš původní návrh ve sněmovně a pokusíme se to co nejdříve provést sněmovnou, aby teoreticky mohla být tady aspoň šance, že už pro tuto sezonu bude platit pro vodáky toto, tato dekriminalizace. 

Tereza KRUČINSKÁ, moderátorka 
——————– 
Ministři nesouhlasí ani se senátní novelu zákona o sociálních službách. Ta počítala se 6 tisíci korunami navíc na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce do konce roku připravit komplexní návrh společně s úpravou posudkové služby a dalších příspěvků. 

Jaroslava NĚMCOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí v demisi /ANO/ 
——————– 
Hovoříme, diskutujeme už teď při přípravě rozpočtu, kterou z variant do zákona, do zákona implementujeme s tím, že by se to mělo týkat a ty případné úpravy všech stupňů závislosti, nikoliv pouze 4. stupně závislosti, jak navrhoval, navrhoval tento návrh zákona ze Senátu a nikoliv pouze lidí, kteří jsou doma a nejsou v zařízeních sociálních služeb.