Ranní Televizní noviny TV NOVA, 11. 1. 2018

Karolína TOMAŠKOVÁ, moderátorka
——————–
Andrej Babiš bude dál se svou vládou úřadovat bez důvěry. Poslanci o ní totiž nakonec vůbec nehlasovali. Schůze byla kvůli mimořádnému zasedání mandátového a imunitního výboru přerušena až do úterní čtrnácté hodiny.

Jaromír PAVLÍK, redaktor
——————–
Právě členové mandátového a imunitního výboru měli rozhodnout o svém doporučení poslancům, zda zbavit, či nezbavit imunity premiéra Andreje Babiše a místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Nakonec i oni své rozhodnutí odložili na úterý.

Jakub MICHÁLEK, člen mandátového a imunitního výboru /Piráti/
——————–
Byl pozván pan Jiří Komárek na příští jednání mandátového a imunitního výboru, které proběhne v úterý od osmi hodin ráno do dvou hodin odpoledne.

Marek VÝBORNÝ, člen mandátového a imunitního výboru /KDU-ČSL/
——————–
Pozvání osoby, která notabene dnes je v pozici nepravomocně odsouzeného člověka za zneužití úřední moci, bylo prohlasováno hlasy ANO a SPD. Opakovaně poslanci SPD hovoří o tom, že v tuto chvíli jsou připraveni hlasovat pro vydání obou dvou poslanců. Na mě to působí dojmem toho, že zde hledáme důvody, aby se stanovisko SPD změnilo v této věci a oba dva poslanci vydáni nebyli.

Lukáš BARTOŇ, místopředseda mandátového a imunitního výboru /Piráti/
——————–
Z mého pohledu pozvání pana Komárka má jediný smysl, a to je diskreditace vyšetřovatele.

Jaromír PAVLÍK, redaktor
——————–
Podle poslanců SPD a hnutí ANO má Komárek zásadní informace o vyšetřování kauzy Čapí hnízdo Pavlu Nevtípilovi.

Taťána MALÁ, členka mandátového a imunitního výboru /ANO/
——————–
ANO se připojilo k návrhu SPD, a to z toho důvodu, že v médiích proběhly informace o tom, že tento jmenovaný poli…, bývalý policista hovořil o jakémsi vztahu vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo s mafií a my prostě považujeme za důležité se s těmi informacemi seznámit.

Jaromír PAVLÍK, redaktor
——————–
Jaromír Pavlík a redakce, televize Nova.