Ruml se chce vrátit do Senátu. Demokracie dostává na p*del, zdůvodnil kandidaturu

10. 4. 2018, 24zpravy.comO tom, zda Piráti Rumla jako svého kandidáta vyberou, rozhodnou příští tiden členové strany v Plzeňském kraji elektronickim hlasováním. 

„Demokratické síly dostávají na prdel a je potřeba je stmelit a spojit a bojovat dál,“ řekl polistopadovi ministr vnitra a později senátor Jan Ruml. I když po ukončení mandátu v Senátu v roce 2004 nebyl aktivním politikem, zcela se od veřejného života neodstřihl. 
„Ideje, za které jsme bojovali proti komunismu, a potom já, jako ministr vnitra v 90. letech, pomalu mizí. Jsem nakloněn tomu za ty ideály zpátky bojovat. Demokratické síly by se měly spojovat a vzájemně na sebe spoléhat,“ dodal. 
Podle předsedy krajského sdružení Pirátů Lukáše Bartoně je Ruml na Rokycansku v primárkách jedinim kandidátem Pirátů pro senátní volby. Aby byl skutečně oficiálně nominován jako kandidát, musí v elektronickém hlasování dostat nadpoloviční většinu všech hlasujících členů strany v kraji. To samé platí i o dalším uchazeči v Plzeňském kraji Viktoru Krutinovi, kteri usiluje o kandidaturu do Senátu na Domažlicku a Klatovsku. Pokud by kandidát v primárkách nezískal nadpoloviční většinu hlasů, nominaci by nedostal. Podle Bartoně by se tak mohlo i stát, že by strana senátního kandidáta vůbec neměla, případně by se hledal novi kandidát. 
Ruml se chce vrátit do Senátu. Demokracie dostává na p*del, zdůvodnil kandidaturu Ruml se chce vrátit do Senátu. Demokracie dostává na p*del, zdůvodnil kandidaturu Ruml se chce vrátit do Senátu. Demokracie dostává na p*del, zdůvodnil kandidaturu