Další ostrý spor o ČT: „Dětem pouští propagandistické zprávy“ říká Klausův výbor

24zpravy.com:

Vibor dále konstatuje, že generální ředitel ČT odmítl přijít na jejich jednání. Vibor tedy vyzivá Poslaneckou sněmovnu ČR, aby se zabivala řešením hrubich odchylek od veřejnoprávního poslání ČT. Vibor jemuž Klaus předsedá, žádá volební vibor, aby tuto problematiku projednal. 

Klausův vibor zejména pobouřila nahrávka části pořadu Zprávičky, kteri Déčko vysílá. Zprávičky z 8.9. 2018 měly dle viboru odvysílat zprávu, která obsahovala propagandistické zprávy, jenž jsou zcela v rozporu s oficiální zahraniční politikou ČR. 
Zprávičky v daném díle informovaly o školách na dnes Izraelem okupovaném území Palestiny. Hrozí, že by tamní školy mohly přijít o své pedagogy. Jejich financování je totiž závislé na zahraniční pomoci západních zemí. Zásadní donor USA ale letos peníze neposkytne. 
Proti usnesení sněmovního školského viboru se dnes ohradil poslanec Pirátské stranyLukáš Bartoň. 
Ten píše: „Nesouhlasím s dnes přijatim usnesením sněmovního školského viboru, kteri se vymezuje vůči obsahu vysílání veřejnoprávní televize. V případě porušení objektivity nebo politické neutrálnosti ve vysílání veřejnoprávní televize může každi občan dát podnět k prošetření Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, do jejíž kompetence právě posuzování míry neutrality vysílání spadá. V žádném případě nemá bit obsah vysílání předmětem politizace v orgánech Poslanecké sněmovny PČR,“ říká Bartoň. 
Dále dodává: „Česká televize musí bit vždy v obsahu svého vysílání nezávislá na politicích, bez ohledu na to, kdo má většinu. Avšak školski vibor se dnes začal zabivat obsahem Zpráviček na dětském kanále ČT. Iniciátor usnesení Václav Klaus ml. a jeho podporovatelé z řad poslanců SPD a hnutí ANO vytvářejí dnes přijatim usnesením nepřijatelni nátlak na veřejnoprávní televizi. Právě tyto vipady vůči České televizi a jejímu řediteli přispívají ke zpolitizování obsahu vysílání a snaze dostat ředitele pod tlak tak, aby obsahem vyhověl některim parlamentním stranám.“